Wiadomości z chemicznej „katedry”


W roku szkolnym 2016/17 nasza szkoła nawiązała kontakt z Politechniką Wrocławską w ramach projektu „Współpraca PWr ze szkołami średnimi”.
Uczniowie klasy o profilu medycznym mają możliwość raz w miesiącu uczestniczenia w całodniowych zajęciach laboratoryjnych z chemii przygotowywanych i prowadzonych przez nauczycieli akademickich.
Zajęcia są zorganizowane w taki sposób, aby występowała korelacja między programem nauczanym na zajęciach w szkole a tym, co jest realizowane na zajęciach laboratoryjnych na Politechnice.
Uczestnictwo w tych zajęciach w znaczy sposób poszerza wiedzę z dziedziny chemii i umiejętności obsługi sprzętu laboratoryjnego. Z relacji uczestników tych zajęć wynika, że współpraca z Politechniką Wrocławską była strzałem w dziesiątkę. Uczniowie nie tylko mają możliwość poznawać w atrakcyjny i niebanalny sposób nowe obszary chemicznych „tajemnic”, ale i nasiąknąć akademicką atmosferą. Spotkania z kadrą uczelnianą wzmacnia też ich poczucie własnej wartości, co dla sycowskich uczniów, oddalonych od wielkiego akademickiego ośrodka, jakim jest Wrocław, nie jest bez znaczenia.
Uczestnictwo w projekcie będziemy kontynuowali w następnych latach, by kolejni uczniowie mogli zaznać radości zgłębiania wiedzy chemicznej nie tylko z perspektywy szkolnej ławki.

Projekt jest realizowany do dnia dzisiejszego