I edycja Międzyszkolnego Konkursu „Fantastyczna literatura”
20 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Sycowie odbył się finał konkursu „Fantastyczna literatura”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas siódmych i ósmych oraz gimnazjaliści, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych. Przystąpiło do nich ponad 60 osób z siedmiu okolicznych szkół. Do finału zakwalifikowano 27 uczniów z najwyższą ilością punktów. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu literatury fantasy i wprost fantastycznie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.
W oczekiwaniu na wyniki finaliści uczestniczyli w warsztatach i zajęciach edukacyjnych przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli i uczniów liceum, na których udowadniano, że nauka może być tak samo fantastyczna jak literatura.
W końcu przyszedł jednak czas na rozstrzygnięcie konkursu. Pan dyrektor Robert Dziergwa wręczył nagrody i dyplomy najlepszym uczestnikom zmagań literackich. Ścisłymi finalistami zostali: Maciej Maury (SP w Mąkoszycach), Nikola Kaletka (SP3 w Sycowie), Franciszek Sobczyk (SP w Perzowie), Kornel Doruch (SP w Perzowie), Mateusz Kuberski (SP2 w Sycowie), Aleksandra Janasek (SP w Perzowie)i Stanisław Froń (SP3 w Sycowie).
Laureatem I miejsca w konkursie został Jakub Piras ze Szkoły Podstawowej w Drołtowicach, II miejsce zajął Dawid Urbański ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sycowie, a na trzecim miejscu podium znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze – Karina Rzymiańska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy na drugą edycję konkursu – już za rok.

Regulamin I edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Fantastyczna literatura” dla szkół podstawowych i gimnazjów