Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sycowie współpracuje z organizacją AIESEC od 2008 roku realizując projekty pod hasłem  „Enter Your Future” ,  „Discover Lower Silesia” oraz „International Education”. Głównym celem projektów jest zapoznanie młodych ludzi z obcymi kulturami prezentowanymi przez wolontariuszy z całego świata w takcie warsztatów łączących prezentacje kulturowe, oglądanie materiałów przywiezionych przez praktykantów oraz udział w zabawach aktywujących młodzież do jeszcze lepszego otworzenia się na inne kultury.

Pierwszym wolontariuszem, który zagościł w naszym liceum w 2008 roku był Manas Sharma z Indii. W trakcie kolejnych edycji projektu, w naszej szkole gościli studenci z różnych zakątków  świata: Indie, Egipt, Chiny, Japonia, Włochy, Kazachstan, Mongolia, Brazylia, Kirgistan, Korea Południowa, Gruzja, Malezja, Holandia, Rumunia, Ukraina, Grecja, Turcja, Mołdawia.

Projekty AIESEC to dla uczniów okazja do poznania wielu odległych  kultur i nawiązania nowych znajomości. Dla szkoły to możliwość współpracy z młodymi ludźmi z całego świata w celu rozwiązania kulturowych, społecznych i ekologicznych problemów współczesnego świata. W realizację projektów zaangażowani są nie tylko uczniowie i nauczyciele języka angielskiego ale również rodzice uczniów. Rodziny, które przez tydzień  goszczą studentów w swoich domach, zapoznają wolontariuszy z polską tradycją oraz zapewniają  atrakcyjny pobyt w naszym mieście.

Z niecierpliwością czekamy na kolejnych wolontariuszy z zagranicy!

Jesteśmy bardzo ciekawi, kto zawita do naszej szkoły w kolejnej edycji projektu…

Zdjęcia z edycji 2010

Zdjęcia z  edycji 2011

Zdjęcia z edycji 2013

Zdjęcia z edycji 2014

Zdjęcia z edycji 2016