EUROWEEK 2023

W listopadzie 2023 40 uczniów liceum wzięło udział w 5-dniowym programie „EuroWeek – Szkoła Liderów”, którego celem jest doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników.  Licealiści aktywnie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów z Indii, Kolumbii, Filipin, Gruzji, Meksyku, Palestyny i Pakistanu. Aktywności obejmowały m.in. prace projektowe w grupach, gry symulacyjne, zajęcia ruchowe, prezentacje kulturowe oraz dyskusje z animatorami. Dzięki zróżnicowanym zadaniom uczniowie przełamywali  barierę językową, doskonalili  umiejętności społeczno-komunikacyjne oraz rozwijali poczucie pewności siebie. Nieoczekiwane wyzwania sprzyjały wielokulturowej integracji  oraz pozwoliły młodzieży  lepiej poznać siebie i swoich rówieśników. W czasie wolnym  licealiści razem z wolontariuszami zwiedzali atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej. Udział w programie zakończył się uroczystym wręczeniem certyfikatów.

„Na EuroWeeku najbardziej podobały mi się zadania projektowe w grupach . Poczułem się pewniej używając języka anielskiego w praktyce”. (Julian 2B)

„Całokształt Euroweeku zrobił na mnie duże wrażenie. Moją ulubioną aktywnością była praca w grupach. Bardzo podobały mi się również popołudniowe spacery z wolontariuszami, podczas których mogłem poćwiczyć język angielski i zwiedzić okolicę”.  (Franciszek 2B)