Pożegnanie absolwentów

Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać

W dniu 28. kwietnia  2023 r. kolejna grupa uczniów trzymała tytuł absolwenta naszej szkoły. 56 uczniów na uroczystej gali odebrało świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego w Sycowie. Uroczystość obfitowała w nagrody i gratulacje. Świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali: Julia Niciejewska z 4a, Szczerczowski Maciej i Jakub Sapa z 4b oraz Tomasz Płonka z 4c. Najwyższą średnią wśród absolwentów uzyskał Maciej Szczerczowski, który otrzymał również nagrodę Starosty Powiaty Oleśnickiego.

Absolwenci otrzymali również nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim i szkolnym wolontariacie „Serce na dłoni”. Uczniowie klas czwartych otrzymali również nagrody i dyplomy za reprezentowanie szkoły na arenie sportowej.
W trakcie uroczystej gali gratulacje absolwentom złożył Dyrektor szkoły – Pan Robert Dziergwa, radna Rady Powiatu Oleśnickiego – Pani Renata Wojciechowska we własnym imieniu i w imieniu Starosty Powiatu Oleśnickiego – Sławomira Kapicy oraz przedstawicielka Rady Rodziców – Pani Renata Łukaszczyk. Oprawę słowno – muzyczną przygotowali uczniowie klasy 3b. Przed absolwentami trudny egzamin życiowy – matura. Trzymamy kciuki za wszystkich i życzymy przysłowiowego „połamana piór”.
Drogie koleżanki, kochani koledzy. Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.” Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.