I GRA MIEJSKA BIRONOWIE W SYCOWIE


 

Z okazji  PIERWSZEGO DNIA WIOSNY została zorganizowana
„I GRA MIEJSKA BIRONOWIE W SYCOWIE” przez Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie oraz Hufiec  ZHP Syców im. 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty. W grze udział wzięły sycowskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Łącznie 50 osób uczestniczyło w historycznej zabawie na terenie naszego miasta. Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z historia BIRONÓW oraz zabytkami w Kościele św. ap. Piotra i Pawła. W trakcie gry patrole wykonywały zadania w różnych punktach naszego miasta. Miały okazję posegregować fotografie miasta, odczytać zaszyfrowane wiadomości, wydostać się z ESCAPEROOM-u, pozwiedzać i poznać tajemnice kościoła. Po zdobyciu wszystkich elementów gry uczestnicy spotkali się w gmachu liceum na ciepłej herbacie i poczęstunku, gdzie zostały wręczone upominki, za które organizatorzy dziękuję Burmistrzowi MiG Syców.

Kulminacyjnym punktem było wspólne wejście na wieżę kościelną, na którą wprowadził nas „książę Gustaw Biron”. Podsumowaniem gry było puszczenie przez uczestników lampionów „ iskierek do nieba” świadczących o historycznej pamięci na temat miasta Sycowa.

Koordynatorzy gry: Małgorzata Findlik-Pawelska i Monika Malinowska serdecznie dziękują wszystkim osobom , które zaangażowały się  w przygotowanie i przeprowadzenie
I GRY MIEJSKUIEJ. W szczególności: Nadleśnictwu Syców, restauracji Parkowa, Firmie AMBRA, Panoramie Oleśnickiej, Publicznemu Przedszkolu nr 1 im. Koszałka Opałka, nauczycielom-opiekunom patroli, Przemysławowi Strzelcowi, księdzu Przemysławowi Kaczkowskiemu, harcerzom i licealistom a w szczególności: pwd. Marcie Majerczak
i pwd. Wiktorii Chwałek, które były pomysłodawczyniami gry.