Dzień Edukacji Narodowej

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym wzięli udział: dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Sycowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, uczniowie , zaproszeni goście i media lokalne.

Głos zabrali: Pan Robert Dziergwa-dyrektor szkoły, Pani Marzena Bator-przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Wojciech Kociński- Starosta Powiatu Oleśnickiego, Zdzisław Bałwas- przedstawiciel Stowarzyszenia KIWANIS, Kazimiera Kowalnik-prezes zarządu ZNP w Sycowie.

Uroczystość przygotowała klasa IIb z pomocą klas pierwszych i trzecich pod okiem Pani Anny Chowańskiej-Morozowicz,  Pani Krystyny Kochan oraz Pana Pawła Adamczyka.

W imieniu wszystkich uczniów chcielibyśmy podziękować za pracę, poświęcenie, serce i miłość wszystkim pracownikom szkoły

Klasa IIb

 

Galeria zdjęć