„Gerwazy” rozpoczął nowy rok szkolny…

 

Po wakacyjnej przerwie w murach naszego liceum znowu zabrzmiał dźwięk szkolnego dzwonka „Gerwazego”, który przypomniał uczniom o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2017/2018.

Nowy rok szkolny rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną przez ks. Przemysława Kaczkowskiego w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie. Uroczysty apel rozpoczął się w Centrum Kultury w Sycowie. Okolicznościowe przemówienie do uczniów skierował nowy dyrektor naszego liceum Robert Dziergwa. – Prawdziwa władza jest służbą dlatego będę wam służył najlepiej jak potrafię – zwrócił się do całej społeczności szkolnej nowy dyrektor. – Chciałbym żebyście byli dumi z tego, że jesteście uczniami Liceum Ogólnokształcacego im.T.Kościuszki w Sycowie – dodał  witając uczniów.

Istotnym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów za szczególne osiągnięcia naukowe. Stypendia najzdolniejszym uczniom – Dorocie Mak i Michałowi Ilskiemu – wręczył starosta Wojciech Kociński.

Niecodziennym wydarzeniem było wręczenie nowemu dyrektorowi Ziemi z „Łączki” Uświęconej Krwią Bohaterów (AD 2017 – Kwatera Ł – Powązki).  Ziemię wręczyła Szefowa Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Wrocław – Iwona Chowańska.

Głos zabrała także dr Barbara Szczepańska z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, która odniosła się do współpracy liceum z uniwersytetem.

Dyrektor liceum podziękował także radnemu Markowi Malinowskiemu i nauczycielowi Przemysławowi Strzelcowi za opiekę nad młodzieżą, która w czasie wakacji, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” była na Ukrainie odnawiać polskie mogiły na wołyńskich cmentarzach. Uczniowie uczestniczący w akcji: Sandra Piórkowska, Jacek Gnatowski, Dominika Wieczorek, Michał Łacina, Maciej Wyrwas (ZSP Syców), Dariusz Zatylny (absolwent LO).