Marcin Łacina zwycięzcą Olimpiady Wiedzy Historycznej!!!

04.04.2017 r., na zamku w Golubiu – Dobrzyniu, odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy historycznej Coptiosh. Uczeń naszego Liceum, Marcin Łacina, kolejny raz wykazał się ogromną wiedzą ze znajomości historii powszechnej, Polski, a także Kościoła. W wyniku trzyetapowych zawodów pokonał wszystkich zawodników, z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, z całej Polski uzyskując I miejsce! Oprócz wspaniałego trofeum w postaci pucharu, Marcin uzyskał indeksy na większość najlepszych uczelni w kraju, w tym m.in. Uniwersytet Warszawski, Gdański, Wrocławski, Toruński, Koszaliński, Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Politechnikę Lubelską. Dodatkową nagrodą dla ucznia jest wyjazd do Brukseli ufundowany przez europosła Bogdana Zdrojewskiego.

Przypomnijmy.. 

Marcin wygrał już w tym roku Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o III RP. Tym samym Marcin okazał się pierwszym uczniem w historii Olimpiad Coptiosh który obronił tytuł z poprzedniego roku (Olimpiada Wiedzy Historycznej), pierwszym uczniem który wygrał dwie ogólnopolskie olimpiady w jednym roku, oraz jedynym który wygrał zawody aż trzykrotnie!

Ponadto, w tym roku, otrzymał tytuł finalisty, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, co daje mu zwolnienie z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie i stuprocentowy wynik.

Opiekunem ucznia jest p. Przemysław Strzelec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów już na egzaminie maturalnym!